ÚVOD       BLÁZNŮV PRŮVODCE NA CESTU DO VESMÍRU       PECIČKA       O MNĚ       KONTAKT       Logo facebook

Kdo je Pecička?
Pecička je dítě, které každého vidí jako dvě osoby. Jednou jako obyčejného dospělého člověka a podruhé jako pohádkovou postavu.
 
Pecička se setkává například se svým otcem jako s hrdinou, jindy jako s šikovným skřítkem, který „umí úplně všechno na světě“.
Někdy zase vidí ve své matce jen zdravotní sestru a jindy kouzelnou vílu. Všichni dospělí v jejím příběhu mají dvě tváře, jen děti ne.
 
V magickém příběhu Pecičky se dozvíte proč Kaštan neumí skloňovat, kdy se chodí do světa Čarodějky, proč jsme rádi, že si nás Čarodejnice nevšímá, koho se bojí i Zimnice nebo proč Šikovný skřítek přidává do barvy kocoury.
Cteni pecicky
Ukazka kniha peci%c4%8dka

Ukázka z knihy
Říkají mi Pecko nebo Pecičko. Asi proto, že jsem o dost menší než ostatní děti. Možná je to tím, že můj tatínek je skřítek. A mám dlouhý nos. Tatínek říká, že je to dobře, protože mi na něm aspoň pěkně sedí brejle. Jinak jsem ve všech ohledech stejná jako ostatní děti. Až na to, že mi každý den začíná zápasem s bílými hady.
Všechny děti si ráno obují boty a jdou do školy. Já ne. Já to mám trošku složitější. Musím si do těch bot napřed navléknout tkaničky. Ptáte se proč? Protože tam jednoduše nejsou. Moje maminka, Kouzelná víla, je každou noc promění v bílé hady. Ráno se hadi vyhřívají na topení a vysmívají se mému úsilí, které budu muset vynaložit, abych z nich udělala obyčejné tkaničky, navlékla je do bot a trefila se do těch správných dírek. Čím víc spěchám, tím je to s nimi horší. Všelijak se kroutí a splétají dohromady a mají děsnou srandu z toho, jak mi to nejde. „A opovaž se zaspat!“ říká mi každý večer maminka. Tak moc se večer snažím nezaspat, že nakonec každé ráno skutečně zaspím. Ach jo! A den mi začne zápasem s bílými hady.

Koupit knihu >

Nakladatel: Petra Talová
Ilustrace: Kuba Vondra
Počet stran: 94
Formát: 18 × 22,5 cm
Barevnost: plnobarevná
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-905661-0-1
 

Cena: 250 Kč

Běžná cena: 289 Kč 
Koupit knihu >
Ukazka ilustrace02

 

Fotogalerie
ze křtu »Pecičky«

 

Img 4791
Img 5149
Img 5273
Img 4732
Img 4748
Img 4912